Dlaczego dolar jest taki słaby?

Dlaczego kurs amerykańskiej waluty stopniowo obniża się w stosunku do złotówki od ponad roku? Czy gospodarka Polski jest taka mocna czy może gospodarka USA taka słaba? Czy warto kupować dolara? Odpowiedzi na te pytania poszukał dla Was Rekin Finansów.

Główna przyczyna?
Kurs dolara spada w zasadzie nieprzerwanie odkąd Donald Trump objął stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych w styczniu 2017 r. Duża niepewność, która towarzyszy inwestorom w związku z jego polityką zmian bardzo mocno odbiła się na kursie amerykańskiej waluty.

Donald Trump od samego początku swojego urzędowania zapowiedziała, że część produkcji amerykańskich przedsiębiorstw powinna wrócić do Stanów Zjednoczonych z Meksyku i innych państw świata. W tym celu Donald Trump przeprowadził bardzo wiele reform w tym jedną z najważniejszych czyli reformę podatkową znacznie obniżającą podatki dla firm i pracujących Amerykanów. Donald Trump konsekwentnie reformuje gospodarkę tak aby dodać skrzydeł rodzimym firmom.https://quantor.pl/blog/dlaczego-kurs-dolara-spada.html

https://quantor.pl/blog/dlaczego-kurs-dolara-spada.html