Przełamanie bariery 4,00 na USDPLN

13.07.2023, 07:50

Notowania polskiego złotego pozostają pod silnym wpływem sytuacji na rynkach międzynarodowych. Wczoraj tematem przewodnim na światowych rynkach finansowych były zdecydowanie dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych. Po niższym od oczekiwań odczycie amerykański dolar pogłębił zniżkę, co przełożyło się na wyceny wszystkich głównych par walutowych.

Naturalnie, wyraźnie wpłynęło to również na wycenę polskiego złotego względem dolara. Kurs USD/PLN wczoraj przebił w dół barierę 4,00 po raz pierwszy od lutego 2022 roku, co oznacza, że złoty jest najsilniejszy względem dolara od około półtora roku. Dziś rano notowania USD/PLN stabilizują się w rejonie 3,97-3,98.

Z kolei notowania EUR/USD pozostają w konsolidacji w okolicach tegorocznych minimów. Obecnie kurs tej pary walutowej porusza się w rejonie 4,43. W przypadku szerokiego indeksu polskiego złotego, BOSSAPLN, mamy do czynienia z wybiciem na nowe tegoroczne maksima i dotarciem do okolic 86,30-86,40 pkt.https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/dorota-sierakowska/komentarz-pln-przelamanie-bariery-400-na-usdpln