Niewielka zmienność na złotym

23.10.2023, 07:39

Po wyjątkowo emocjonującym poprzednim tygodniu, zwłaszcza jego pierwszej połowie, zmienność na notowaniach polskiego złotego istotnie spadła. Końcówka ubiegłego tygodnia i początek bieżącego upływa już pod znakiem konsolidacji wartości rodzimej waluty. Dziś rano notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się w rejonie 8,16 pkt.

Uspokojenie nastrojów widać na głównych parach walutowych z polskim złotym. Kurs USD/PLN wyhamował zniżkę i porusza się w okolicach 4,21. Warto wspomnieć, że amerykański dolar pozostaje wspierany przez sytuację geopolityczną: niepokoje na Bliskim Wschodzie sprzyjają wysokiej wycenie dolara jako tzw. bezpiecznej przystani, jednocześnie uderzając w wyceny walut uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym walut EM, takich jak złoty.

Brak większych zmian widać także na wykresie EUR/PLN. Notowania tej pary walutowej poruszają się w okolicach 4,45, po odbiciu się od ubiegłotygodniowego lokalnego minimum w rejonie 4,41.https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/dorota-sierakowska/komentarz-pln-niewielka-zmiennosc-na-zlotym-0