Komentarz PLN: USD/PLN znów powyżej bariery 4,00

15.04.2024, 07:09

Końcówka ubiegłego tygodnia na globalnych rynkach finansowych upływała pod znakiem podwyższonej awersji do ryzyka oraz siły amerykańskiego dolara. Ten trend nie ominął także rynku polskiego złotego, który na fali nastawienia risk-off zazwyczaj traci na wartości – piątkowa sesja zakończyła się wyraźny spadkiem na indeksie BOSSAPLN, będącym zresztą kontynuacją ruchów spadkowych z poprzednich dni. Notowania tego indeksu spadły do rejonu 87,80 pkt. i dziś rano poruszają się w konsolidacji blisko tego poziomu.

Najwyraźniejszy ruch w piątek miał miejsce na wykresie USD/PLN. Notowania tej pary walutowej z impetem powróciły ponad barierę 4,00, docierając do okolic 4,03. Dziś rano dolar pozostaje silny, a notowania USD/PLN poruszają się w okolicach 4,01-4,02, wciąż powyżej psychologicznej bariery.

Nieco mniejszy zakres ruchu wzrostowego miał miejsce na wykresie EUR/PLN. W przypadku tej pary walutowej nadal mamy do czynienia z trendem spadkowym, a w piątek notowania odbiły zaledwie do okolic 4,29 i dziś poruszają się bliżej 4,27-4,28.

Dziś karty na rynkach walutowych prawdopodobnie…………..https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/dorota-sierakowska/komentarz-pln-usd/pln-znow-powyzej-bariery-400