Komentarz PLN: USD/PLN coraz bliżej 4,00

24.04.2024, 07:02

Wczorajsza sesja na rynku polskiego złotego zakończyła się wzrostami notowań rodzimej waluty. Odzwierciedlił to indeks BOSSAPLN, którego wartość wzrosła do okolic 87,50-87,60 pkt. i dzisiaj utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Zwyżki notowań polskiego złotego to głównie efekt sytuacji na szerokich rynkach walutowych. Popołudniowe spadki wartości amerykańskiego dolara i odbicie w górę na EUR/USD przełożyły się m.in. na spadek notowań USD/PLN. Wczoraj notowania tej pary walutowej zniżkowały do okolic 4,02, tym samym zbliżając się już do psychologicznej bariery 4,00. O dalszym poruszaniu się kursu USD/PLN niewątpliwie zadecydują także ważne dane makro z USA, które będą pojawiać się w tym tygodniu, w tym odczyty PKB i PCE Core.

W przypadku kursu EUR/PLN, mimo nieco podwyższonej zmienności, wynik wczorajszej sesji był niemal neutralny. Notowania EUR/PLN delikatnie zniżkowały, nadal oscylując tuż powyżej bariery 4,30.https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/dorota-sierakowska/komentarz-pln-usd/pln-coraz-blizej-400