Komentarz PLN: Początek roku z PMI

02.01.2024, 07:34

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX mija pod znakiem ograniczonej aktywności w Azji. Eurodolar nieznacznie traci, podczas gdy PLN nie notuje większych zmian. Polska waluta kwotowana jest nastepujaco: 4,3446 PLN za euro, 3,9406 PLN wobec dolara, 4,6440 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,99 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego dlugu wynoszą 5,21% w przypadku papierów 10-letnich.

Początek 2024 przynosi trzesienie ziemi w Japonii oraz atak nozownika na lidera opozycji w Korei Południowej. Obydwa wydarzenia nie rzutują jednak znacząco na globalne nastroje inwestycyjne, a sesja w Azji stoi głownie pod znakiem ograniczonej aktywności i płynności. Wydaje się iz właśnie kwestia płynności i spreadu tłumaczyć można „dziwne” kwotowania PLN na platformie Google w ostatnich godzinach. Zloty nieznacznie traci jednak są to zmiany w ramach zmienności z piatku.

W trakcie dzisiejszej sesji rynek śledzić będzie publikacje indeksów PMI za grudzień. W przypadku Polski oczekiwany jest spadek wskaźnika do 48,5 pkt.https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/konrad-ryczko/komentarz-pln-poczatek-roku-z-pmi