Komentarz PLN: Bez większych zmian

25.04.2024, 07:30

Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi utrzymanie mocniejszego EUR co wspiera waluty EM. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3333 PLN za euro, 4,0466 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4190 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0256 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 5,739% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie godziny handlu nie przyniosły większych zmian – eurodolar nieznacznie rośnie, podczas gdy PLN stabilizuje się nad 4,30 za euro. Równocześnie uwaga rynku kieruje się na pakiet wyników kwartalnych amerykańskich spółek technologicznych – wczoraj obserwowaliśmy spadek „mety” o 15% (posesyjny) po publikacji prognoz. Dodatkowo rynek wyczekuje kolejnych porcji makro z gospodarki USA.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z rynku krajowego. Na szerokim rynku otrzymamy wstępne dane dot. PKB z gospodarki USA.
Z rynkowego punktu widzenia PLN odrobił większość niedawnych strat, jednak ponowna stabilizacja ma miejsce na wyższych poziomach EUR/PLN. https://bossafx.pl/wiadomosci-i-analizy/konrad-ryczko/komentarz-pln-bez-wiekszych-zmian-4